A pedikűr kezelés ma már nem luxus, hiszen már bárki számára elérhető kényeztetés. Akkor miért ne élveznénk előnyeit? Egy tapasztalt pedikűrös valóságos újjászületést hozhat a fáradt, megviselt lábaknak.
Mi a különbség a pedikűr és a manikűr között?
A legnagyobb eltérés a két kezelés között az, hogy mely végtagon végzik: a pedikűr a lábak, a manikűr pedig a kezek ápolására fókuszál. Mindkettő célja az esztétikum és az egészség javítása, legyen szó férfiakról vagy nőkről. A körmök ápolása, formázása mindkét esetben része a folyamatnak.
Mi történik a pedikűr folyamán?
Fő feladat a láb esztétikai és egészségügyi állapotának javítása, a bőr legfelső rétegének kezelésével, de csak akkor, ha nincs gyulladásban az adott terület. A kezelés egy állapotfelméréssel indul annak érdekében, hogy eldönthető legyen, milyen problémákat szabad kezelni, és mikor kell orvoshoz irányítani a vendéget. Csak olyan elváltozások kezelhetők, amelyek nem igényelnek orvosi beavatkozást. Ha ez tisztázott, kezdődhet a megfelelő lábápolás.
A pedikűrös feladatai
A pedikűr során hagyományos köröm- és bőrápolás történik, kiegészítve akár körömdíszítéssel is. A kézi és kombinált lábápolás mellett tanácsot ad az otthoni lábápoláshoz, és ajánl megfelelő termékeket is, melyet akár ott helyben meg is vásárolhatsz.
Gyakori szolgáltatás még a paraffinos vagy SPA jellegű kezelések, melyek inkább kényeztető jellegűek, akár talpmasszázzsal is kombináltak, viszont nem tartalmaznak körömvágást vagy bőrkeményedés eltávolítást. A céljuk a testi és lelki feltöltődés, ellazulás.
A pedikűrös eszközei
Egy profi pedikűrös számára a munkaeszközök kiemelten fontosak. Ezek rendszeres fertőtlenítése, karbantartása, élezése alapvető része a munkának. A korszerű sterilizálók ebben nagy segítséget nyújtanak, gyorsítva és biztonságosabbá téve a fertőtlenítést. Pedikűr eszközöket vásárolhatsz webáruházunkban!
Esztétikai és gyógypedikűr: mi a különbség?
Az esztétikai pedikűr célja a lábak szépségének megőrzése. Ide tartozik például a bőrkeményedések eltávolítása, körömformázás és hidratálás. A gyógypedikűr ezzel szemben egészségügyi problémákra is koncentrál, mint a tyúkszem, gombás köröm vagy benőtt körmök kezelése.
Mindkét típus célja, hogy a lábak szebbek és egészségesebbek legyenek.
Milyen sűrűn kell pedikűr?
Ez attól függ, milyen állapotban van a láb. Van-e valamilyen meglévő probléma, például bőrkeményedés vagy körömgomba, illetve ennek milyen a mértéke. Személyesen el kell menni a szakemberhez, és egyeztetni, megbeszélni a kezelés menetét, gyakoriságát.
Ha rendben vannak a lábaid, akkor is legalább tavasszal érdemes beiktatni egy kezelést, hiszen végre kiszabadul a láb a zárt cipőkből, jól fog esni, hogy felfrissítik a bőrödet. Aki állómunkát végez, például az sminkesek, nekik gyakoribb ápolásra lehet szükségük, hiszen fokozottabban terhelik a lábukat.
Gél lakk készítése lábkörmökre
A gél lakk egy szuper választás, ha tartós és esztétikus megoldást keresel a lábkörmeidre is. Mivel kombinálja a hagyományos lakk és zselé előnyeit, és akár hat hétig is tartós maradhat. Azonban aktívan sportolóknak nem ajánlott, mert körmük jobban ki van téve az esetleges sérüléseknek.
Férfiként kínos a pedikűr?
Egyáltalán nem! A férfiak is egyre tudatosabban ápolják magukat, így teljesen természetes, ha a pedikűr is beletartozik. Az elhanyagolt, repedezett láb sosem vonzó, nemtől függetlenül. Egy férfi számára is fontos a bőrkeményedések vagy tyúkszemek eltávolítása, sőt, egy relaxáló SPA kezelés is kifejezetten ajánlott.
Érdekel a pedikűrös munka?
A pedikűr tanfolyamunkat azoknak ajánljuk, akik gyorsan és gyakorlatias módon szeretnének piacképes tudáshoz jutni. Gyakorlatorientált képzés elismert mesteroktatókkal.
Pedikűr tanfolyam országosan és online
A képzés több mint 30 városban, valamint online formában is elérhető. Már 16 éves kortól, alapfokú iskolai végzettséggel lehet jelentkezni. A tanfolyam végén vizsgát kell tenni, mely sikeres teljesítésével magyar és német nyelvű tanúsítványt kapsz.
A tanfolyam díja tartalmazza Spirit Start pedikűr kezdőcsomagot, amely a tiéd marad a képzés elvégzése után is.
Milyen tulajdonságai vannak a jó pedikűrösnek?
Elsősorban empatikus, figyelmes és megbízható. Fontos, hogy vendégei jól érezzék magukat nála, akár csendes pihenésre, akár beszélgetésre vágynak. A pontos időponttartás, a kiváló munka és az emberi hozzáállás mind hozzájárulnak a sikerhez.
Kezdj bele most!
Ha szeretsz másokról gondoskodni, és érdekel a szépészet világa, ne várj tovább! Jelentkezz online vagy személyes képzésünkre, és építs karriert! Regisztrálj, és minden részletes információt elküldünk neked e-mailben.
Képek: Unsplash